wózek spacerowy

Rodzaje wózków dziecięcych

Sprzyjająca aura zachęca do spacerów z dzieckiem. Wspólnie można odwiedzić park, zoo… albo po prostu iść po codzienne zakupy. Najlepiej by dziecko jechało we wygodnym wózku… ale jakim?

Gondole, czyli wózki głębokie

To propozycja dla noworodków i niemowląt, które jeszcze nie siedzą (czyli ok. 6 miesiąca życia). Dziecko korzysta z nich przez stosunkowo krótki okres życia. Są dość nieporęczne. Zazwyczaj są częścią zestawów 2w1 i 3w1 ( czyli ze spacerówką lub spacerówką i nosidłem do auta).

Spacerówki

Umożliwiają poruszanie się dziecka w pozycji siedzącej. Często z możliwością położenia na płasko. Dzieci używają ich, nawet do 3 roku życia. Najczęściej należą do większych zestawów, np. z gondolą lub nosidłem. Są dość ciężkie i trudne w manewrowaniu.

Wózek parasolka

To specyficzny i bardzo popularny rodzaj wózka. Pozwala on na wożenie dziecka w pozycji siedzącej, ale można go prosto złożyć do niewielkich rozmiarów. Wózek spacerowy parasolka ze sklepu mamabrum.eu jest bardzo praktyczny, nadaje się do przewożenia w bagażniku. Wózek spacerówka parasolka to dobre rozwiązanie dla rodziców, którzy lubią wspólne wyjazdy. W przeciwieństwie do innych typów wózków, spacerówkę parasolkę można zabrać ze sobą wszędzie, bez zmartwień o dostępne miejsce. Dodatkowo, ponieważ parasolki nie zajmują dużo przestrzeni, można bez trudu przechowywać w szafach, czy na pawlaczu. Szczególnie przydają się mieszkańcom bloków, którzy muszą wózek regularnie wnosić po schodach.