Z pozoru prosta kostka ucząca myślenia

Kiedy Erno Rubik wymyślił kostkę 3×3, na pewno nie sądził, że kiedyś będzie ją znał każdy – przynajmniej że słyszenia. Pewnie nie uwierzyłby, że kiedyś będą organizowane zawody w jej układaniu, a umiejętność jej ułożenia stanie się pożądana w pewnych kręgach.

Kostka Rubika jako ogólnie dostępna zabawka

Kostka Rubika 3×3 to z pozoru zwykły, mały przedmiot. Tymczasem może ona zająć dziecko na wiele godzin. Jeżeli da się dziecko zainteresować zabawkami rozwijającymi myślenie, można mieć pewność, że dzięki temu kiedyś będzie mu się łatwiej uczyć pewnych rzeczy.

Aby nauczyć się układać kostkę Rubika 3×3, trzeba znaleźć na to sposób. Dzisiaj pomaga w tym Internet, jednak sposoby rozwiązania tej łamigłówki składają się zazwyczaj z wielu kroków, które trzeba sobie przyswoić. Dziecko, ucząc się owych kolejnych kroków, uczy się równocześnie cierpliwości oraz rozwiązywania spraw wymagających zaliczenia wielu odpowiednio występujących po sobie etapów. Przyda mu się to zarówno w szkole, jak i w życiu codziennym.

Kostka Rubika dla każdego?

Kostkę Rubika 3×3 można kupić w wielu sklepach – choćby z zabawkami. Nie jest ona dodatkowo specjalnie droga, więc pozwolić sobie na nią może wiele osób.

Dzieci są różne i nie każde od razu zachwyci się tego typu zabawką. Jednak zawsze pewna część zainteresuje się taką logiczną zabawką, tym bardziej, że umiejętność jej ułożenia nie jest powszechna. Dla wielu dzieci możliwość zachwycenia innych unikalną umiejętnością będzie stanowiła dodatkową motywację do rozgryzienia kotki Rubika 3×3.