Jak wybrać tani nocnik dla dziecka?

Około 18 miesiąca życia dziecko zaczyna być gotowe na rozpoczęcie przygody z siadaniem na nocnik. Przed rodzicem pojawia się wyzwanie, jakim jest odpowiednie podejście do odpieluchowania oraz decyzja, jaki nocnik wybrać.

Rynek artykułów dziecięcych jest bogaty w różnego rodzaju nocniki dla dzieci. Wybór z pozoru może się wydawać trudny, dlatego przede wszystkim warto spróbować dopasować nocnik do dziecka. Jeśli maluch lubi grające zabawki, możemy rozejrzeć się za nocnikiem interaktywnym, który takiego małego odkrywcę zachęci do korzystania z niego. Jednak, jeśli dziecko nie przepada za takimi atrakcjami, nie warto narażać go na dodatkowy stres.

Wtedy można wybierać wśród tych bardziej tradycyjnych modeli. Warto, aby nocnik miał antypoślizgowe elementy, które zapobiegną przesuwaniu się nocnika w czasie korzystania. Dobrze, gdy nocnik ma podparcie i jest wygodny dla dziecka — wówczas czas spędzony na nocniku, na pewno będzie o wiele przyjemniejszy. Bardzo dobrym rozwiązaniem są również wyjmowane wkłady w nocniku. Nie ma wówczas potrzeby mycia całego nocnika, jedynie czyścimy sam wkład. Świetnie sprawdzają się też nocniki składane, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane zarówno w domu, jak i w podróży.

Przy wyborze nocnika dla dziecka, warto również zwrócić uwagę na tworzywo, z jakiego jest stworzony. Niskiej jakości plastik, może być po prostu niewygodny dla malucha. Dla wielu rodziców ważnym wyznacznikiem, tego, jaki nocnik wybrać, jest również jego cena. Te najtańsze nocniki dla dzieci, można już kupić za ok. 5 zł, te droższe mogą kosztować nawet kilkaset złotych. To, jaki nocnik wybierzemy, powinno być przede wszystkim dopasowane do dziecka i oczekiwań rodziców.