Jak ułożyć kostkę rubika 2×2?

Kostka rubika 2×2 to kostka dla początkujących, którzy rozpoczynają swoją przygodę z tego typu zabawką. Najczęściej to pierwsza kostka, którą otrzymują nasze dzieci. Jest niezwykle prosta w ułożeniu, jednak wymaga od maluchów trochę pracy i cierpliwości. Jak ułożyć kostkę rubika 2×2? O to nasze wskazówki.

 

Odpowiedni algorytm

Jak powszechnie wiadomo, by ułożyć kostkę rubika trzeba znać odpowiedni algorytm. To jednak nie za wiele powie dziewicom, które dopiero co ją otrzymały i jak najszybciej chcą samodzielnie uporać się z jej ułożeniem. Po przemieszaniu kolorów, warto namówić dziecko by samodzielnie popróbowało tak odkręcać (kostkę w prawo i w lewo) aż kolory zaczną do siebie pasować.

 

Wytrwałość

W tego typu grach, cenną cechą jest wytrwałość i cierpliwość. Gdy nasze dziecko poddaje się, warto mu pomóc lub naprowadzić chociaż na odpowiednie rozwiązanie. W ten sposób nauczymy młodego człowieka, iż czas poświęcony w dążenie do celu, nie jest czasem zmarnowanym.

 

Kolorowa kostka

By dziecko chętnie uczyło się samodzielne układać kostkę rubika, zainwestujemy w bardzo kolorowy lub oryginalny wzór (np. ze wzorem). By zabawka przyciągała uwagę dziecka, musi być wyjątkowa i wzbudzać jego zainteresowanie. Każda samodzielna próba ukaże dziecku nowe możliwości i rozwiązania, dzięki czemu dziecko będzie starało się dojść do upragnionego celu.

 

Jak ułożyć kostkę rubika 2×2 krok po kroku? Wystarczy poświęcić temu trochę czasu i zaangażowania. Po kilku próbach (obrotach w prawo i w lewo) nasze dziecko samodzielnie ułoży kostkę w prawidłowy wzór.