Gadżety z książek o Harrym Potterze

Przykładem międzynarodowego bestselleru, sprzedanego w wielu milionach egzemplarzy, stała się seria książek z Harrym Potterem, napisana przez J.K.Rowling. Światowy fenomen sagi przygód młodego czarodzieja przypieczętowały adaptacje filmowe z Danielem Radcliffem, Rupertem Grintem oraz Emmą Watson, które przyciągnęły tłumy do kin.

Za sukcesem serii stanęła porywająca i wciągająca fabuła osadzona w magicznym świecie, w którym główną rolę zajmują wszelkie zaklęcia, eliksiry czy magiczne zwierzęta. Potteromania rozbudziła wyobraźnię fanów, marzących o znalezieniu się w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Na fali popularności serii, wiele firm rozpoczęło produkcję oraz sprzedaż gadżetów związanych z Harrym Potterem.

Ogromny potencjał zawarty w uwielbianych przez fanów książkach oraz filmach sprawił, że Harry Potter gadżety zawierają szeroką gamę różnych produktów wpisujących się w oczekiwania i gusta odbiorców. Powstała bogata linia odzieżowa, zawierająca koszulki, swetry czy bluzy z nadrukami z magicznymi symbolami czy bohaterami z książek. Charakterystyczny motyw związany z światem czarodziejskim pojawia się na wielu kubkach, zakładkach do książek, brelokach bądź długopisach. Ponadto, wielu producentów gier planszowych oraz karcianych wykorzystało w nich fabułę książek wraz z postaciami oraz charakterystycznymi miejscami. W wielu sklepach można również znaleźć przedstawione w Harrym Potterze typowe przysmaki czarodziejów, jak fasolki wszystkich smaków bądź czekoladowe żaby.

Gadżety Harry Potter dostępne na Frogles.pl