Czym wyróżniają się figurki Funko Pop?

Każdy je zna, ale nie wszyscy wiedzą, czym tak naprawdę są oraz skąd pochodzą. Oczywiście mowa o wyjątkowych figurkach Funko Pop, które cieszą się niewiarygodną popularnością wśród wszystkich miłośników świata współczesnej popkultury. Te przedstawiające najważniejsze postacie z bajek, seriali, czy też gier komputerowych figurki stały się pasją tysięcy ludzi na świecie.

Figurki Funko Pop – charakterystyka

Będące w sprzedaży figurki Funko Pop wyróżniają się na tle innych zabawek zarówno kształtem, jak i materiałem wykonania. Swoją wyjątkową formę zawdzięczają stosowaniu się do zasad japońskiego stylu,w celu utworzenia karykaturalny postaci, chibo. Rezultatem są figurki, których głowa jest znacznie większa niż wynikałoby to z rozmiarów pozostałych części ciała.

Kolejną rzeczą, która wyróżnia figurki z linii Funko Pop na tle innych zabawek jest materiał wykonania. Wszystkie z pośród licencjonowanych produktów stworzone zostały z winylu, czego konsekwencją jest wyjątkowo wysoki poziom wytrzymałości tychże zabawek. Kolejną cechą, która może być zaskakująca, jest niewielki rozmiar. Figurki Funko Pop mają zaledwie 10 cm!

Kto stoi za figurkami?

Za produkcję oraz dystrybucję figurek Funko Pop stoi przedsiębiorstwo Funko! Sama firma została stworzona ponad 20 lat temu w Stanach Zjednoczonych przez amerykańskiego przedsiębiorcę Maika Becker’a. Równocześnie najintensywniejszy rozwój przedsiębiorstwa nastąpił po roku 2005, kiedy Firma została wykupiona szef Briana Mariotti’ego. Nie mniejszy wpływ na sukces firmy miało wypuszczenie serii figurek przedstawiających bohaterów z Gry o tron.

Funko pop dostępne na stronie sklepu Pixel-Shop.pl.