piasek kinetyczny

Piasek kinetyczny – co to i po co?

Nie ma chyba dziecka, które nie lubiłoby bawić się w piaskownicy. Jest to świetna zabawa, która absorbuje uwagę na wiele godzin. Obecnie nie trzeba nawet wychodzić z domu na plac zabaw ani do ogrodu, aby móc robić babki z piasku. Może padać deszcz, wiać wiatr, ostro świecić słońce, mrozić, a pociecha w domowym zaciszu będzie świetnie się bawić piaskiem. Jak to możliwe?

Wystarczy wyposażyć się w piasek kinetyczny, który nie brudzi rąk ani nie uczula. Jest więc idealny dla dzieci.

Co warto wiedzieć na temat piasku kinetycznego?

W przypadku piasku kinetycznego nie mamy do czynienia z czymś sztucznym, jakimś marnym wytworem. Składa się on z ziaren prawdziwego piasku, ale dodaje się do niego polimery nadające mu konsystencję plasteliny. Taki piasek nie będzie sypki, ale nadal do złudzeni przypomina ten spotykany w piaskownicy. Zdaje się być mokry i da się z niego formować dowolne kształty, jak przy użyciu plasteliny. Rodzice mogą być pewni co do kwestii bezpieczeństwa takiego kinetycznego piasku, nawet w przypadku pociech skłonnych do alergii. Obecnie wybór jest ogromny, dzięki czemu można kupić kolorowy piasek, wzbogacony o brokat, mieniący się pod wpływem światła. Niecodziennym zjawiskiem będzie obcowanie z takim w kolorze czerwonym, fioletowym czy zielonym. Możliwości jest naprawdę wiele, co czyni ten rodzaj piasku jeszcze bardziej atrakcyjnym w oczach podopiecznych.

Zabawę z piaskiem magnetycznym mogą rozpocząć już dwulatkowie lub też młodsze dzieci, ale pod czujnym okiem rodzica. Można z niego zrobić wielorakie budowle, rozwałkować jak ciasto, tworzyć klocki. Do dyspozycji mamy wielorakie akcesoria typu foremki i szereg innych elementów, które pozwolą na wzniesienie rozbudowanych konstrukcji. Tego typu zabawka idealnie sprawdza się w domu, nie trzeba martwić się o nieporządek i brud. Najlepszym rozwiązaniem będzie dokupienie do piasku specjalnej kuwety, która da złudzenie zabawy w piaskownicy. Drobiny piasku składają się w stu procentach z naturalnego surowca, nie stanowią wobec tego żadnego zagrożenia. Nie wysychają ani nie tracą elastyczności, przez co można bawić się nimi przez długi czas.