Podwórkowe gry dla dzieci – w co warto się bawić?

Aktywność fizyczna jest wskazana dla ludzi w każdym wieku. Zwłaszcza dla dzieci ma ona duże znaczenie. Dzięki dużej dawce ruchu dzieci nabierają lepszej kondycji, koordynacji ciała i motoryki. Dotleniony organizm to zdrowszy organizm. Które z popularnych podwórkowych gier dla dzieci są warte zainteresowania?

Gra w chowanego

Tej zabawy nikomu nie trzeba przedstawiać. Znają ją zarówno dorośli, jak i ich pociechy. Gra w chowanego polega na wyznaczeniu osoby szukającej, której zadaniem jest znalezienie pozostałych uczestników na wyznaczonym terenie i w określonym czasie. Szukający liczy zwykle do 100, żeby uczestnicy mieli szansę się schować.

Z pozoru łatwa gra rozwija w dzieciach umiejętność kreatywnego myślenia, spostrzegawczości i… szybkości. Gdy szukający odlicza bowiem przy tzw. klepance, każdy gracz ma prawo podbiec do niej i krzyknąć: „Raz, dwa, trzy za siebie!” Nieraz dochodzi do wyścigów między uczestnikami.

Podchody

Znana od lat zespołowa zabawa, w której potrzebne są tylko kreda lub np. kamienie. Wszystkie osoby dzielą się na dwie drużyny. Jedna grupa chowa się przed drugą, pozostawiając kolegom wskazówki w postaci strzałek.

Ułożone z kamieni lub narysowane kredą mają ich do nich doprowadzić. Gry dla dzieci rozwijające zdolność logicznego myślenia są bardzo wartościowe. Bez wątpienia należą do nich również podchody.